DSCN1047

Aký bol 19. ročník Karpaty Tour očami Martina?

Milí účastníci KT 2016, 

ďakujem za účasť ako aj za aktivity rôzneho druhu, ktorými ste sa v “náš” víkend reprezentovali.

V piatok 22. 7. vyrazila početná, 20-členná cyklistická skupina na Cerový chodník. Naňho nadväzoval ďalší singletrack, ktorý bol pre nás úplnou neznámou, keďže ho nikto okrem Maka nepoznal. Bolo jasné, že si ho vybudovali a ako veľké tajomstvo ukrývali špičkoví downhilloví bikeri z Bratislavy. Celá piatková trať okolo Koliby po singletracku mala podľa môjho merania do 40 kilometrov (odchýlky sú prípustné :) ). Celý okruh KLoliba-Koliba trval neuveriteľné 4 hodiny a to sme sa, veru, neflákali. Po občerstvení na Kolibe sme vyrazili smer Svätý Jur s medzi-zastávkou na Bielom kríži. Všade, kde sa dalo, sme dodržiavali pitný režim. Pred príchodom do Sv. Jura sa Ivankovi roztrhla reťaz a museli sme ho čakať vo vinárstve Sv. Jura. Nikto neprotestoval. Do horského hotela Eva sme museli Ivanka doslova vytlačiť. Solidarita a priateľstvo zvíťazilo nad alkoholom a alkoholom! Prešli sme 65 km v čase 06:35:22.

Večer, po vyhlásení výsledkov prvej etapy (víťazmi sa stali Maťka Fondrková, Meduzka a Miško Valent, cestné ceny dostali Ivanko Storinský a Mako) nám zaspievala skupina On The Road, pričom zábava bola výborná. :)

V sobotu 23. 7. detská skupina vyrazila na pokojnú cyklotúru so zastávkou v dedinskej zmrzlinárni. Cyklisti zdatnej skupiny vyšliapali na hrebeň Malých Karpát a po ňom sa presunuli na Babu s veľkým občerstvením. Pokračovali sme krásnym zjazdom cez Slnečné údolie do Limbachu, kde nás čakalo ďalšie veľké občerstvenie v Limbašskom pohostinstve. Odtiaľ sme sa cez modrú značku vracali domov. V tento deň sme prešli 38 km za čistý čas 3:02:20. Malý výkon na bike-och sme si vykompenzovali veľkým výkonom v pohostinstvách! Večer sa konala veľká párty s gitarovými vystúpeniami našich kmeňových športovcov.

V nedeľu 24. 7. sa bikeri po raňajkách vybrali na hrebeň Malých Karpát a po ňom na Biely kríž. Intenzite objednávok v miestnom bufete predznamenávala katastrofu! Nepočúvali sme nikoho. Prvý pád sa uskutočnil na zjazde z Bieleho kríža, druhý na zjazde k Chate pod Vrchom, tretí zas v Rači. Možno sú aj také, ktoré boli zatajené… Početná návšteva nemocnice na Antolskej ulici v Bratislave hneď nasledujúci deň sa významným spôsobom vryla do povedomia všetkých účastníkov KT 2016. Sľúbili sme si preto, že si budeme nasledujúce ročníky (a na športových akciách medzi nimi) dávať väčší pozor a hlavne nebudeme kombinovať nekombinovateľné – šport a alkohol.

Budúci rok sa uskutoční v termíne 21 – 23. 7. 2017. Ak má niektorý z vás návrh na zariadenie, ktoré by sme mohli využiť, dajte vedieť do kontaktu uvedeného na tomto webe. Nezabúdajte, bude to špeciálny 20. ročník!

Športu zdar!

Martin.

PS.: Prikladám špeciálne bonusové video z minulého ročníka. Pozrite si ho a spomeňte si na krásne zážitky, ktoré sme si spolu vychutnávali! Video nájdete tu: https://youtu.be/FpWtPF0wn-s